Gadaczek

Program GADAczek

przeznaczony do komunikacji

alternatywnej i wspomagającej,

dla osób mających poważne problemy

z komunikacją werbalną.

GADAczek
KOMUNIKATOR pozwalający NAGRYWAĆ krótkie informacje, ZAPISYWAĆ je i ODTWARZAĆ dowolną ilość razy.
DICO s.c. istnieje od 2011 roku. Nasza działalność skupia się wokół tworzenia aplikacji na urządzenia mobilne w systemie Android. Aplikacje te przeznaczone są dla osób niepełnosprawnych, głównie niemówiących oraz niesłyszących i umożliwiają porozumiewanie się za pomocą mowy generowanej przez urządzenia (synteza mowy). Firmę tworzą osoby pracujące od wielu lat z osobami niemówiącymi, zarówno dziećmi, jak i dorosłymi, graficy oraz informatycy.

Jesteśmy autorami pierwszej i jak na razie jedynej aplikacji w języku polskim MÓWik®, umożliwiającej porozumiewanie się za pomocą syntezy mowy oraz specjalnie stworzonych do tego ponad 5 tys. symboli graficznych.

Stawiamy sobie za cel wykorzystanie coraz bardziej powszechnej i, co za tym idzie niedrogiej, technologii urządzeń mobilnych w terapii i życiu codziennym osób niepełnosprawnych. W związku z tym tworzymy kolejne aplikacje, zarówno płatne, jak i darmowe do wykorzystania przez niemówiących – program GADAczek na system Android, program MÓWik PRINT (na system Windows) umożliwiający tworzenie tablic do komunikacji oraz pomocy edukacyjnych. Ponadto z użyciem symboli MÓWik®, które również są pierwszym całkowicie polskim systemem do komunikacji dla osób niemówiących, tworzymy i dystrybuujemy pomoce dydaktyczne dla osób niemówiących, ułatwiających uczenie się porozumiewania.

Zarówno aplikacje, jak i symbole są stale rozwijane przez zespół specjalistów-logopedów oraz grafików i informatyków. Przykładamy dużą wagę do otrzymywanie informacji zwrotnych od użytkowników, co pozwala na ciągłe doskonalenie i dostosowanie produktów do specyficznych potrzeb osób niepełnosprawnych.

Copyright © Dico S.C. 2012